יעל סופרי
שמי יעל סופרי ואני גרה בירושלים, בשכונת גילה. למדתי בבית הספר תל"י גילה ולאחר מכן בבית הספר המסורתי. בתום הלימודים התחלתי את המכינה הקדם-צבאית, החצי-שנתית "דרך ארץ" שבניצנה. בתום המכינה התגייסתי לתפקיד מש"קית חינוך, לאחר 9 חודשים יצאתי לפיקוד בחיל החינוך והנוער. כיום אני משרתת כרס"פ בקורס חינוך.
המכינה עבורי הינה מסע ארוך בחיפוש עצמי. המכינה הקנתה לי כלים רבים – כלים ששימשו אותי לכל אורכה ולאחריה. למדתי על חוזקותיי וחולשותיי. התפתחתי בעקבות חוויות רבות – חוויות מאתגרות, מחשלות, מלמדות ובעיקר מעמיקות.
המסע הוביל לגיבוש דעות וערכים שלעיתים לפני כן הרגישו מעורפלים.
אני מרגישה שהמכינה הובילה לכך שבחרתי להיות דמות משפיעה במעלה הדרך. בתחום בו אני עוסקת בצבא נצרכת דרישה עצמית גבוהה, מה שנבנה אצלי לאורך המכינה. הרצון לחתור לשיפור מתמיד, להיות טובה יותר ולהשפיע בכל מקום שאליו אגיע הוביל לכך שיצאתי לפיקוד. יצאתי להעביר הלאה את הערכים והדעות ומעבר לכך, את המשמעות שמצאתי.
בחיים האישיים, המכינה השפיעה בתחום אהבת הארץ ודבקות בערכים. אני מרגישה כי יש בי רצון לטייל ולהכיר עולם שלם, לחקור ולדעת בצורה המיטבית. הרצון להיות נכונה ואמיתית לסובבים אותי, צועד איתי. הרצון להיות מקבלת ומכילה, צועד איתי. הרצון לקבל אחרים כמי שהם, צועד איתי, (??וכך הרצון להעביר אותם הלאה לסובבים איתי.??לא הבנתי, לדעתי אפשר לוותר)
ישנם עוד דברים רבים שנמצאים בתוכי ומלווים אותי בחיי ובשירותי הצבאי, ולעתים נראה כי קשה מידי להעלות אותם על הכתב.
המכינה הינה עבורי דרך, דרך טובה ומסקרנת, דרך שמושתת על "דרך ארץ".